Surat, Gujarat
GST No. 24AETFS5079Q1ZV
Call 0804821325794% Response Rate
Send Enquiry
We are a Leading Manufacturer of Fiber Laser Marking Systems, Table Top Fiber Laser Marking Machine, Laser Marking Machine, Name Plate Laser Marking Machine, Portable Fiber Laser Marking Machine And Copper Marking Machine From Surat, India.
Offering You a Complete Choice of Products Which Include Laser Marking Machine, Auto Parts Laser Marking Machine, Utensils Laser Marking Machine, Metal Laser Marking Machine, Hardware Tools Laser Marking Machine, And Led Bulb Laser Marking Machine.













| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Machine Type | Fiber Laser |
| Laser Power | 1000 W |
| Working Area | 1500 x 1500 mm (L x W) |
| Cutting Material | MS, SS, Brass, Metal Plate, Aluminium, Copper |
| Automation Level | Automatic |
| Brand | Sparkle laser |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 220V |
| Automation Grade | Automatic |
| Transmission Method | Dual Drive Precise And Pinion |
Features:
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Working Area | 1500 mm x 3000 mm |
| Laser Power | 2 kW |
| Cutting Material | Mild Steel |
| Laser Source Brand | JPT |
| Automation Level | Automatic |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Model Name/Number | TS-3015 |
| Brand | Sparkle |
| Phase | 3 Phase |
| Voltage | 380V |
View Complete details












| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Machine Type | Laser Cutting Machine |
| Cutting Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | Sparkle Smart Cut |
| Brand | Sparkle |
| Usage/Application | Laser Sheet Cutting Machine |
| Laser Power | 1.5 kW |
| Working Area | 1500 mm X 3000 mm |
| Voltage | 280V |
| Automation Grade | Automatic |
| Cutting Thickness | 2.0 mm |
View Complete details