Surat, Gujarat
GST No. 24AETFS5079Q1ZV
Call 0804821325794% Response Rate
Send Enquiry
We are a Leading Manufacturer of Fiber Laser Marking Systems, Table Top Fiber Laser Marking Machine, Laser Marking Machine, Name Plate Laser Marking Machine, Portable Fiber Laser Marking Machine And Copper Marking Machine From Surat, India.
Offering You a Complete Choice of Products Which Include Laser Marking Machine, Auto Parts Laser Marking Machine, Utensils Laser Marking Machine, Metal Laser Marking Machine, Hardware Tools Laser Marking Machine, And Led Bulb Laser Marking Machine.









| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Laser Type | Fiber Laser |
| Machine Type | Handheld |
| Cooling System | Air Cooling |
| Cooling Type | Water Cooled |
| Application | Rust Removal |
| Power Supply | 220 V 1 Phase |
| Country of Origin | Made in India |
| Level of Automation | Fully Automatic |
| Brand | Sparkle |
| Laser Wavelength | 1080nm |
View Complete details









| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Laser Type | Fiber Laser |
| Machine Type | Handheld |
| Cooling Type | Water Cooled |
| Application | Rust Removal |
| Power Supply | 220 V 1 Phase |
| Laser Mode | Fiber |
| Country of Origin | Made in India |
| Level of Automation | Fully Automatic |
| Brand | Sparkle Laser |
| Laser Wavelength | 1080nm |
View Complete details









| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Laser Type | Fiber Laser |
| Machine Type | Handheld |
| Cooling System | Air Cooling |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Application | Rust Removal |
| Wavelength | 1064 nm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Sparkle Laser |
| Laser Wavelength | 1080 nm |
| Cooling | Water Chiller |
View Complete details









| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Laser Type | Fiber Laser |
| Machine Type | Handheld |
| Application | Rust Removal |
| Laser Beam Diameter | 0-300 mm |
| Power Consumption | 10-12 Kw |
| Laser Mode | Fiber |
| Wavelength | 1000 Nanometre |
| Voltage | 220-240 V | 50 Hz |
| Weight | 120 Kg |
| Dimension | 39*25*28 inch |
View Complete details








| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Laser Type | Fiber Laser |
| Machine Type | Handheld |
| Cooling Type | Water Cooled |
| Application | Rust Removal |
| Power Supply | 220 V 1 Phase |
| Laser Beam Diameter | 1064 nm |
| Power Consumption | 12-15 kw |
| Laser Mode | Fiber |
| Wavelength | 250 Nanometre |
| Voltage | 220-240 V | 50 Hz |
View Complete details









| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Laser Type | Fiber Laser |
| Machine Type | Handheld |
| Cooling System | Liquid or Water Cooling |
| Cooling Type | Water Cooled |
| Application | Rust Removal |
| Power Supply | 220 V 1 Phase |
| Laser Beam Diameter | 300 mm |
| Power Consumption | 10-12 kw |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Laser Mode | Fiber |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Laser Type | Fiber Laser |
| Machine Type | Handheld |
| Cooling System | Liquid or Water Cooling |
| Cooling Type | Water Cooled |
| Application | Coating Removal, Rust Removal, Weld Cleaning, Mold Cleaning |
| Power Supply | 220 V 1 Phase |
| Country of Origin | Made in India |
| Level of Automation | Fully Automatic |
| Brand | Sparkle |
| Laser Wavelength | 1080nm |
View Complete details