Surat, Gujarat
GST No. 24AETFS5079Q1ZV
Call 0804821325792% Response Rate
Send Enquiry







Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Laser Power | 200 W |
| Power | 200 W |
| Machine Required | Jewelry Soldering Machine |
| Laser Type | YAG |
| Output Current | 100 A |
| Single pulse energy | 150 J |
| Pulse Width | 0.5–20 ms |
| Power Supply | Single Phase |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | For Jewellery Industry |
View Complete details





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power | 150W |
| Material | Gold & Silver |
| Single pulse energy | 100 J |
| Usage/Application | For Jewellery Industry |
| Model Name/Number | Omega |
| Voltage | 230V |
| Laser Wavelength | 1064 nm |
| Observing System | CCD |
| Output Current | 200A |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details