Surat, Gujarat
GST No. 24AETFS5079Q1ZV
Call 0804821325794% Response Rate
Send Enquiry





| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Marking Speed Capacity | 8000 mm/s |
| Laser Type | Fiber Laser |
| Marking Depth | 0.01 ~ 0.3 mm |
| Automation Grade | Automatic |
| Marking Area | 110 mm X 110 mm |
| Laser Wave Length | 1064 nm |
| Cooling System | Air Cooling |
| Wavelength | 1064 nm |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details




| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Laser Machine Type | Fiber |
| Laser Type | Fiber Laser |
| Etching Material | Metal |
| Form Factor | Portable |
| Machine Type | Automatic |
| Cooling System | Air Cooled |
| Brand | Max Photonics |
| Automation Grade | Automatic |
| Marking Area | 110 mm X 110mm |
| Marking Speed Capacity | 8000 mm/s |
View Complete details