Surat, Gujarat
GST No. 24AETFS5079Q1ZV
Call 0804821325792% Response Rate
Send Enquiry









Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Laser Power | 100 W |
| Machine Type | Fiber Laser |
| Laser Type | Fiber |
| Power | 100 W |
| Working Area | 110 mm X 110mm |
| Work Area | 110×110 mm |
| Cutting Material | Jewellery |
| Engraving Speed | 1000 mm/s |
| Application | Laser engraving |
| Laser Source Brand | JPT |
View Complete details








Product Brochure
| Laser Power | 60 W |
| Laser Type | Fiber |
| Work Area | 110×110 mm |
| Engraving Speed | 7000mm/sec |
| Laser Wavelength | 1064 nm |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Automation Grade | Automatic |
| Suitable Material | Stainless Steel, Gold, Silver |
View Complete details