Surat, Gujarat
GST No. 24AETFS5079Q1ZV
Call 0804821325794% Response Rate
Send Enquiry
We are a Leading Manufacturer of Fiber Laser Marking Systems, Table Top Fiber Laser Marking Machine, Laser Marking Machine, Name Plate Laser Marking Machine, Portable Fiber Laser Marking Machine And Copper Marking Machine From Surat, India.
Offering You a Complete Choice of Products Which Include Laser Marking Machine, Auto Parts Laser Marking Machine, Utensils Laser Marking Machine, Metal Laser Marking Machine, Hardware Tools Laser Marking Machine, And Led Bulb Laser Marking Machine.










| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Working Area | 1300 x 900 mm (4x3 ft) |
| Type of Machine | CO2 Laser Cutting Machine |
| Laser Power | 150W |
| Number of Heads | Double Head |
| Model Name/Number | Model 9060 |
| Cutting Material | MDF |
| Work Table Type | Honeycomb Table |
| Cooling Mode | Water Cooling & Protection |
| Applicable Materials | Acrylic, Fabric / Cloth, Rubber, Wood / MDF, Paper, Leather |
| Machine Application | Signage & Advertising |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Machine Type | Fiber Laser |
| Working Area | 1600x1000 mm |
| Laser Power | 130 W |
| Model Name/Number | Co2 Cutting |
| Cutting Material | MDF |
| Cooling Mode | Water Cooling |
| Automation Level | Automatic |
| Cooling Type | Water Cooled |
| Brand | Sparkle |
| Size | 1300 X 900 mm |
View Complete details