Surat, Gujarat
GST No. 24AETFS5079Q1ZV
Call 0804821325794% Response Rate
Send Enquiry







| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Marking Speed Capacity | 8000 mm/s |
| Laser Type | Fiber Laser |
| Marking Depth | 0.3 mm |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 80W |
| Marking Area | 300 mm |
| Laser Wave Length | 1064nm |
| Brand | Sparkle |
| Cooling Mode | Air Cooling System |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Marking Speed Capacity | 8000 mm/s |
| Laser Type | Fiber Laser |
| Usage/Application | Heavy Machine Parts |
| Automation Grade | Automatic |
| Marking Area | 175 mm |
| Laser Wave Length | 1064nm |
| Brand | Sparkle |
| Laser Power | 30W |
| Cooling System | Air Cooling System |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Marking Speed Capacity | 8000 mm/s |
| Laser Machine Type | Fiber |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Automatic |
| Laser Type | 360' Laser Marking |
| Marking Area | 300mm |
| Marking Depth | 0.01mm ~ 0.3 mm |
| Power | 20W |
| Wavelength | 1064nm |
| Cooling System | Air Cooling System |
Sparkle Laser Marking 360' Model offer a Manual Laser Marking Machine for Metal Products, In addition, you can really take a look at the status, incorporate item reports and a protected closure is there for your security. By utilizing Laser Engraving Machine you can make round parts or shapes, Print bar codes, 2-d data matrix codes, lot codes, and date codes. Additionally, 360' Laser Marking Machine can be used with different materials like Aluminum, Stainless Steel, Titanium, Plastic, Alloy Steel, Bronze, Copper, Platinum, and so on.
Features:
View Complete details